...když mám v bytě šotky

15. listopadu 2010 v 19:15 | Sibelinne |  Skřípu zubama
Nebo už mi prostě definitivně přeskočilo.

Jak jinak vysvětlit, že mám poslední dobou pořád pocit, jako by věci nebyly na stejném místě, kde jsem je nechala, přestože jsem v bytě byla sama? Že nemůžu něco najít, a pak zjistím, že je to na místě, kde jsem hledala už třikrát? Že jsem si spletla patro a snažila se vlézt do bytu pod námi? Že se mi samovolně mění písma na počítači?

A jak jinak vysvětlit dnešní den?

Ráno, ještě než jsem vylezla z postele, jsem si říkala, že se musím nejdříve obléct do slušného, protože půjdu do obchodu, a přesto jsem na sebe o pár minut později navlékla domácí oblečení a musela se znovu převlékat.

Když jsem vyšla z bytu, našla jsem na dveřích lístek od souseda, od kterého odebíráme internet, že by prosil zaplatit. Chtěla jsem hned napsat spolubydlící, která má placení na starosti, jenže jsem zjistila, že mi z mobilu záhadně zmizelo několik čísel, mezi nimi i její a lidí, kteří na ni číslo mají, takže jsem musela čekat do odpoledne, až přijde další spolubydlící.

V půlce cesty dolů jsem zjistila, že jsem si nevzala igelitku, přestože jsem na to myslela, takže jsem nákup (naštěstí malý) musela dát do sáčku s pečivem.

Když jsem se vrátila, dělala jsem si maté. Mám už zaběhlou dobu louhování, a protože se mi to nechtělo počítat ani sledovat mobil, nastavila jsem mikrovlnku, že mě pak upozorní pípnutí. Jenže na tom, že se nemá pouštět na prádno, asi něco bude.

Šla jsem na chvíli do pokoje a najednou slyším: "lup". Nechci být sprostá, a tak raději nenapíšu, co se mi honilo hlavou, když jsem zjistila, že mikrovlnka zhasla. Navíc z ní šel sice slabý a ne vyloženě spáleninový, ale přesto nepatřičný odér. Nevím proč, ale nějak jsem doufala, že se ještě rozběhne.

Asi po hodině jsem to šla zkusit, jenže když jsem zmáčkla jedno tlačítko, nic se nestalo. Vrátila jsem se do pokoje a začala panikařit, ale po chvíli se z kuchyně ozvalo: "píp". Nedokážete si představit mou radost, když jsem zjistila, že původcem byla opravdu mikrovlnka a že zase funguje.

Tu radost mi ale hned vzápětí pokazilo učení. Nesnáším skloňování. Opravdu moc. Ve všech jazycích. A zrovna tohle jsem se musela na zítra učit. Jenže to mělo asi stejný efekt, jako kdybych ty hodiny koukala z okna.

Navíc během učení vypadl internet. Při pokusu zjistit, proč to tak je, si počítač poněkud protiřečil. Hlásil silný signál, a "připojeno", ale zároveň, že připojení není k dispozici.

Říkala jsem si, jestli ho třeba nevypnul soused, přece jenom jsem včera nevylezla z bytu a kdoví, jak dlouho tam ten lístek byl. Naštěstí se po nějaké době zase rozběhl, takže to byl možná jenom další ze šotčích vtípků.

No, ale jak vidím, je po sedmé. Snad už se za těch pět hodin, které zbývají do zítřka, žádná katastrofa, byť napravená, nestane.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | 16. listopadu 2010 v 19:45 | Reagovat

Tak to musel být den na nervy.

2 sibelinne sibelinne | Web | 16. listopadu 2010 v 20:07 | Reagovat

[1]: To teda byl :D

3 punerank punerank | E-mail | Web | 27. listopadu 2010 v 13:20 | Reagovat

Pěkně píšeš a parádní článek, taky zažívám podobný dny! Určitě zase přijdu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama