Přesýpací hodiny...

10. listopadu 2010 v 14:27 | Sibelinne |  Kouřové signály
...s nápisem "Rok 2010" už mají horní polovinu téměř prázdnou. A písek se sype zatraceně rychle. Ještě včera jsme si užívali léta, někteří u moře, jiní na rodné hroudě, ale hlavně v teple. Jenže čas je prevít, a i když se nám někdy zdá, že se táhne jako karamel, zadržet se nedá.

A tak minuly prázdniny, babí léto zamávalo a zase zmizelo, a máme tu podzim. Ale už ne ten krásný podzim z pohlednic, kdy si ještě můžete jít číst ven nebo vyrazit na procházku a brouzdat se barevným listím.


Pokud ještě na stromech nějaké zbylo, třese se a z posledních sil se snaží udržet. Stačí ale silnější poryv větru a i ty poslední listy zatančí svůj vířivý tanec a poté, co z nich stromy vysály poslední zbytky života, se promění na hnědou břečku.

Nad horami už ráno málokdy uvidíme východ slunce, zato se nám naskytne pohled na mlhou zahalené a už trochu zasněžené vrcholky. Někdy je to krásný pohled, ale jindy na vás padne úzkost, že to všechno končí, a i když víte, že zase přijde jaro, nijak zvlášť vám to nepomůže.

Někdo se možná ubrání podzimním depresím a nenáladám, ale my ostatní takové štěstí nemáme. Vylézt ráno z postele je nadlidský úkon, připadáme si jako přejetí parním válcem a bez kafe připomínáme zombie.

A není se co divit. Ráno vyjdete z domu a pokud není ještě tma, je alespoň zataženo. Vyrazit ven bez deštníku je téměř nemyslitelné. A když se vracíte, a ani nemusí být zvlášť pozdě, je zase tma.

Pokud ale někdo nepřijde na způsob, jak urychlit obíhání Země kolem Slunce, musíme se vyzbrojit trpělivostí, nepromokavými botami a snažit se to nějak přežít alespoň do Vánoc :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama