Vyju na Měsíc

18. listopadu 2010 v 0:40 | Sibelinne |  Kouřové signály
Momentálně jen v duchu, přece jen už je po půlnoci a někdy mám pocit, že jsou tu stěny z papíru. Zpívám ale ráda. Hodně.

Jelikož mi pár lidí na chatu neustále připomíná, že se blíží Vánoce, a navíc posílá koledy, vzpomněla jsem si na tuhle písničku, kterou jsme loni zpívali na poslední předvánoční hodině angličtiny:



Kromě toho, že jsem slintala kvůli šatům (i když dostat šaty na mě lze jen v případě absolutní nezbytnosti), mi tahle písnička připomněla, jak ráda jsem zpívala ve sboru a později ve schole.

Do sboru jsem chodila jen jako malá, od první do páté třídy, takže si dokážete představit, co jsme tam asi zpívali :), ale i tak na to ráda vzpomínám.

Na druhém stupni jsem zpívala se scholou. Bylo nás jen pár, lidi z naší nebo blízké vesnice, a až na výjimky nás doprovázela jen kytara, ale bylo to fajn. Milí lidé, skvělá atmosféra...

Nikdy nezapomenu, jak jsme si po zkouškách vařili ve farní kuchyňce čaj a hráli ping pong (někdy nebylo dost pálek, tak jsme hráli i s prkýnkem nebo papučí :D). Nebo jak jsme zpívali v domově důchodců před Vánocemi. Bylo vidět, že z nás mají radost, i když to byl i poněkud depresivní zážitek.

Achjo, to byly časy... Jenže už několik let do žádného sboru nechodím (ani by mě nevzali, protože i když by se nějaký ten nepřesný tón v davu nejspíš schoval, tak bych nebyla schopná předvést sólo ukázku, jsem při sólovém zpěvu hrozná trémistka :D), a tak mi nezbývá než si jenom tak sama pro sebe výt na ten Měsíc.

Kdyby to vytí aspoň stálo za to :D Někdy je to horší, jindy lepší, ale nikdy nebudu úplně spokojená.

Když poslouchám své oblíbené zpěvačky, které mají dechberoucí soprán nebo mezzosoprán, mám kromě extatických stavů taky chuť mlátit hlavou o zeď, protože vím, že to, čeho jsou schopny, bych se svým ubohým netrénovaným mezzosopránkem nezazpívala, ani kdybych si nechala přišít koule a někdo mě do nich nakopl.

No, a jak vidím, tak venku už je mlha a Měsíc není vidět. Není na co výt. Ale však on zase vyjde :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama