...když si ze mě technika dělá dobrý den

15. prosince 2010 v 20:24 | Sibelinne |  Skřípu zubama
Asi už se vážně nechám vyšetřit odborníky. Já snad musím vyzařovat nějaké záhadné vlny. Jinak si opravdu neumím vysvětlit, proč by se tiskárna zasekla vždy, když tisknu já, proč na mém počítači nejde internet, když na sestřině jde, a podobné lahůdky.

Nedávno se například neodeslal jeden úkol, i když mi IS (informační systém Masarykovy univerzity) hlásil, že byl úspěšně odeslán. To mělo za následek, že se mé jméno objevilo na seznamu studentů, kterým nebude udělen zápočet z fonetiky.

Jelikož jsem všechny tři úkoly odevzdala, a to včas, dokážete si jistě představit, jak jsem se vyděsila. Okamžitě mi začalo bušit srdce, ruce se mi klepaly, adrenalin vyletěl... Někdo by se možná smál, ale v tomhle jsem celkem nervák. Nepovažuju se za šprta, ale tohle beru jako vážnou věc.

Bylo to někdy kolem půlnoci, šla jsem se jenom mrknout před spaním, jestli už nejsou vyhlášené termíny zkoušek. Když jsem to zjistila, řešila jsem to asi do čtvrt na dvě, než jsem zalehla. Jenže jsem měla takové nervy, že jsem za celou noc naspala maximálně tři hodiny s neustálým přerušováním.

Ráno, když jsem vstala, jsem zavolala mamce, aby mi poslala dva první úkoly, které jsem odesílala z domu. Jenže máma není zrovna počítačový machr. No a technika samozřejmě taky nespolupracovala. Jak jsem na stolním počítači asi dva týdny nebyla, tak mu pěkně dlouho trvalo, než se rozběhl, a nic nešlo spustit. Takže jsem musela mámě vysvětlovat, jak ho má restartovat.

Problém číslo dva: když už mamka otevřela dokumenty, nemohla najít soubory, co jsem potřebovala. Musela jsem jí vysvětlit, jak funguje hledání.

Když už našla oba soubory, musela jsem jí říct, jak se dostat na plochu, jak vytvořit textový dokument, zkopírovat a vložit text.

Když měla zkopírováno, měla mi to poslat mailem. Jenže ouha, na mém počítači nešel internet (za to může určitě UFO!). Takže se zase vysvětlovalo: jak použít flashku a kam ji strčit.

Když mamka konečně na sestřině počítači přetáhla soubory z flashky, musela jsem jí říct, jak se v e-mailu přikládají přílohy.

Když to konečně poslala, dala jsem si to na svou flashku a mazala do knihovny. Kus cesty jsem běžela, protože bylo čtvrt na deset a já měla v deset hodinu, na kterou jsem ty úkoly potřebovala.

V knihovně jsem si je vytiskla (ukázalo se, že zbytečně ;)) a přidala třetí úkol, který jsem posílala z knihovny, abych měla alespoň ve vlastnostech datum vytvoření.

Po hodině jsem šla vyučujícímu ukázat, že úkoly mám, a že jsem je dělala včas, a pak z něj vylezlo, že chyběl jen poslední, takže celé to ranní šílení bylo zbytečné (mimochodem, to vysvětlování trvalo docela dlouhou, takže můj i mamčin kredit znatelně poklesl).

Po tom, co jsem mu ukázala odeslanou poštu (kde záhadně chyběl právě ten třetí úkol, přestože jsem ho určitě poslala) a data vytvoření úkolů, se se mnou domluvil, že mi zadá náhradní úkol, a když ho odevzdám, tak bude vše v pořádku.

Úkol jsem udělala ještě ten den a další ho odevzdala (i na papíře, technice už nevěřím), přestože jsem se musela ještě učit na včerejší zápočet z litevštiny. Ten jsem naštěstí získala :)


Další milý zážitek s technikou byl, když jsem dnes po tom, co mi ani dva týdny od objednání nepřišel lístek na koncert, napsala mail, a ptala se, co se děje a jestli ho už poslali. Naštěstí odpověděli poměrně rychle.

Dozvěděla jsem se, že zrovna ten den měli výpadek serveru, a tudíž nemají mou objednávku v databázi. Byla jsem požádána, abych přeposlala potvrzující mail. To jsem udělala, takže doufám, že lístek brzo dojde.

Jo a dneska jsem se málem přerazila o kabel od notebooku a podařilo se mi ho z něj vytrhnout.

Jednou stejně vezmu sekyrku, a nadělám z těch počítačů křemíkové pyré.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tamča Tamča | E-mail | 15. prosince 2010 v 20:30 | Reagovat

Hahaha...tak to je teda bomba!

S tým lístkom držím palčeky...a môj počítač zatiaľ poslúcha..:-D

2 Sibelinne Sibelinne | Web | 15. prosince 2010 v 21:02 | Reagovat

[1]:To je jenom chytré maskování. Ve skutečnosti vyčkává na celosvětovou vzpouru počítačů :D

3 Tamča Tamča | E-mail | 15. prosince 2010 v 21:19 | Reagovat

No to je možné...dovela....fúúúha musím byť na nˇho prísnejšia!:-)

4 punerank punerank | E-mail | Web | 16. prosince 2010 v 22:17 | Reagovat

Já ti při tom sekání pomůžu. S přítelem se handrkuju skoro rok, že doma ruším net. rychlej, dobrej, ale já ho ruším. dřív jen, když jsem zapla skype. pak i když jsem pustila notebook. zakázala bezdrátové sítě. t´ˇd je nout vypnutej a stejně prej net občas padá a můžu za to jaaaaaaa:))) a protože shazuju dobrej net, mám alternativní mobilní. prostě pakárna...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama