Únor 2011

Hrdinou proti své vůli

26. února 2011 v 1:47 | Sibelinne |  Kouřové signály
Před pár dny jsem začala číst první knihu ze série Meč pravdy od Terryho Goodkinda, a včera jsem po dlouhé době koukla na první dvojdíl seriálu natočeného podle nich (i když velmi volně :)). To mě znovu přivedlo na otázku, která se už delší dobu potulovala mým mozkem. Ta otázka zní:

Co bych dělala, kdybych se ze dne na den stala hrdinkou? Nebo spíš někým, od koho se hrdinství očekává.

A co byste dělali vy? Představte si, že se z ničeho nic ocitnete ve fantasy světě, o kterém nic nevíte, vůbec ho neznáte. Nebo jste se tam už narodili a žijete si svůj obyčejný život. Pak vám jednoho dne někdo vrazí do ruky meč nebo nějakou kouzelnou věcičku, a řekne: zachraň svět.

Nestáli jste o to. Nikdo vás na to nepřipravil. A najednou jste jediní, kdo to může udělat, a máte dostatek morálky, aby vám to nebylo jedno. Dokázali byste se s tím vyrovnat? Přijali byste ten úkol, i s vědomím, že to nemusíte přežít, a udělali cokoliv pro jeho splnění?

Zajíc v pytli

22. února 2011 v 22:25 | Sibelinne |  Kouřové signály
Vlastně v docela malém pytlíčku. Před týdnem mi dorazila velice voňavá obálka. Objednala jsem si totiž z Fleru (kreativci znají) parfém. Ale ne ledajaký. Tenhle byl totiž namíchán speciálně pro mě.

Uživatelka Rafaella prodává přes Fler i v kamenném obchodě vlastnoručně míchané parfémy. Používá jen přírodní esence a jako podklad slouží jojobový olej.

Upozornila mě na ni kamarádka, která si od ní už objednávala vzorky i svůj osobní parfém. Ten je(pod názvem Fler parfém) určen jen pro členy Vonného klubu. Nicméně to není v podstatě žádné omezení, členem klubu se může stát kdokoliv, kdo je na fleru zaregistrovaný.

Nejdřív jsem byla trochu skeptická, přece jenom kupovat parfém přes internet je poněkud riskantní. Ale představa osobního parfému, který nikdo jiný nemá, mě lákala čím dál víc, a ty krásné flakonky taky, tak jsem si o něj nakonec řekla. Napsala jsem, jaké vůně se mi líbí, co naopak nesnesu, podala ještě pár doplňujících informací, a zbytek nechala na Raf. Obvykle tvoří podle profilu a data narození, ale domluvily jsme se.

...když si hraju na náklaďák

21. února 2011 v 12:13 | Sibelinne |  Skřípu zubama
Tak nějak jsem si včera připadala. A nebyla to moc zábavná hra. Vlastně kromě pár hodin byl zase celý den na levačku. Štvalo mě už to, že školu mám až v úterý, ale musela jsem jet do Brna včera, abych předala klíče od bytu, kde jsem bydlela minulý semestr.

To  nejhorší ale přišlo, když jsem vystrčila nos ze dveří. Jelikož jsem si sem musela přivézt spoustu věcí, byla jsem obložená jak mula. Na zádech přecpadný batoh, notebook jsem si musela dát přes rameno, abych měla volné ruce. V jedné jsem nesla plnou igelitku a kabelku a ve druhé obří tašku.

Takto naložená jsem spěchala na autobus. Obvykle to trvá asi deset minut, ale taková zátěž vás dost zpomalí. Musela jsem si tašky asi každých dvacet vteřin položit, jelikož se mi ucha pěkně zařezávala do dlaní. Protože jsem prudce nestíhala, musela jsem chvílemi i běžet. A jako by to nestačilo, ještě se mě někdo ptal na cestu, což bylo taky zdržení. 

Když jsem dobíhala na autobus (a opravdu se bála, že mi ujede), skoro jsem vyplivla plíce. Spolucestující se nepochybně pobavili, když jsem se konečně i se zavazadly nasoukala po schůdcích k řidiči a sotva hekla, kam chci jet. Musel na mě být opravdu úžasný pohled.


Zelená je tráva...

8. února 2011 v 23:30 | Sibelinne |  Kouřové signály
Ne, nesjela jsem se, ani jsem se nedala na fotbal. I když bych klidně mohla. Na FF MU nemáme papírové indexy, ale tabulku s hodnocením v informačním systému. No, a jelikož jsem včera úspěšně prošla poslední zkouškou (vlastně opravnou), mám zelené políčko a hodnocení FC :D

Ani nevíte, jak jsem ráda, že mám první zkouškové za sebou. No, vlastně pokud studuje, tak asi víte :D Ale byly to nervy. Teď mě čeká čtrnáct dní zaslouženého odpočinku, a pak zase do školičky.

Mezi zkouškami jsem taky oslavila své dvacáté narozeniny. Asi poslední kulatiny, které má cenu slavit :D Jenže oslavy mých narozenin obvykle za moc nestojí. V zimě je to zkrátka na houby. A když nemáte žádné přátele, kteří bydlí méně než padesát kilometrů od vás, tak to teprv není žádná velká zábava. No, ale i při posezení s rodinkou se dá zasmát. A totálně se přežrat :D

Dostala jsem lístek na Tarju do Zlína... na příští leden :D Jsem zkrátka v předstihu. Lístek na WT jsem si koupila v listopadu nebo začátkem prosince, i když koncert je až tenhle říjen. Taky mi přibylo k WT tričku Nightwishácké, Century Child. Je nádherný.

Letos jsem porušila "tradici", a když už mám ty kulatiny, místo abych si peníze šetřila jako obvykle, plácla jsem se přes kapsu a skoro tisícovku, co jsem dostala, jsem vyhodila za zbytečnosti jako normální lidi mého věku :) Konkrétně za šperky. Stračí pudy zvítězily :D