...když si Murphy zase jednou prosadí svou

8. března 2011 v 14:52 | Sibelinne |  Skřípu zubama
Většina z vás už nejspíš někdy slyšela o Murphyho zákonech. A všichni víme, že jsou to pravděpodobně jediné zákony, které nelze obejít. Máte-li pocit, že se vám to povedlo, vzpomeňte si na to, že "Jestli se něco mohlo pokazit, ale nepokazilo, bylo by lepší, kdyby se to bývalo pokazilo".

Ale teď k tomu, jak konkrétně si na mě dnes Murphy zasedl. Zákonů o plánování je hodně, a právě těch se to týká. Výjimečně jsem nejela do Brna v pondělí, ale dnes ráno. A ta cesta probíhala... "zajímavě" a samozřejmě úplně jinak, než jsem si plánovala. Zde je srovnání:

Původní plán:

Vstát v 08:00 a jet ze Šumperka v 10:10. Pak jsem ovšem zjistila, že na dnešek jsou na trase plánovány dvě výluky, takže se můj plán změnil na tento:

Vstát v 06:30, jet autobusem v 07:39 z Losin do Šumperka, potom v 08:10 jet do Brna s tím, že výluka bude jen na jednom úseku. I tento plán jsem nakonec byla nucena upravit. Chtěla jsem mít větší rezervu na přechod z autobusu k vlaku v Šumperku, tak jsem vstala o čtvrt hodiny dřív, abych jela autobusem v 07:23.


Skutečný průběh cesty:

Ráno jsem tedy vstala v 06:15 a šla na autobus, který měl ale takové zpoždění, že jsme nakonec do Šumperka dojeli stejně, jak kdybych jela tím pozdějším. Když jsem už čekala na peróně, ozvalo se hlášení, že můj vlak bude mít 20 minut zpoždění. Bezva. Když dorazili ostatní cestující, nastoupila jsem do vlaku bez kupéček a čekala. Nakonec se zpoždění zkrátilo asi na 7 minut (úžasné, pokud si někdo ještě odběhl, protože počítal s větším zpožděním, naštěstí ne můj případ).

Další překvápko: když průvodčí kontrolovala jízdenky, informovala nás, že se v Postřelmově neplánovaně přesedá na jinou soupravu, takže jsme zase čekali. Když jsme konečně dorazili do Zábřeha, naše zpoždění se protáhlo o další půlhodinu.

A další změna: při druhé kontrole jsem se pro ujištění ptala průvodčí, jestli je opravdu výluka z Nezamyslic do Ivanovic na Hané. Prý ano, ale až do Vyškova. Ach, jak miluju České dráhy.

V Nezamyslicích jsem tedy nastoupila do náhradního autobusu směr vyškovské nádraží. Ale ouha. Když jsme dorazili do Vyškova, řidič našeho autobusu zabloudil. Naštěstí mu pak jeden z cestujících poradil a nádraží jsme našli. A zase se čekalo. O tři čtvrtě na jedenáct hlášení, že pravidelný odjezd vlaku je v 10:01.

Nakonec jsme do Brna dojeli s hodinovým zpožděním. Jsem utahaná, chce se mi spát, ale musím ještě do školy, takže si zase neodpočinu. Achjo, je to bída. Snad už mě dneska nečeká žádná pohroma. Tímto považuji svou slohovou práci na téma "Cestování" za ukončenou. Ať vás svatý Kryštof ochraňuje (pokud si myslíte, že to pomůže).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bones1-Tamča Bones1-Tamča | Web | 11. března 2011 v 21:59 | Reagovat

Haha :D prepáč ,ale musela som sa zasmaiť...:-)
tak máš šťastie :-)

2 punerank punerank | E-mail | Web | 12. března 2011 v 12:37 | Reagovat

To se ti nechtělo v půlce cesty otočit a vrátit se domů? Mně by se strašlivánsky chtělo!
Ty však působíš ve svých článcích odolně, tak je fajn, žes to zvládla:)
A to nebyla ani zima a led - ty dráhy si vždycky něco najdou...

3 sibelinne sibelinne | Web | 12. března 2011 v 17:25 | Reagovat

Zima a led byly, ale už dřív :D To jsem musela celou cestu sedět v kabátu. Ted bylo aspon teplo. A to víš, že bych se radši otočila, ale bohužel do té školy se musí aspoň na některé předměty :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama