Stroj na sny

14. března 2011 v 11:56 | Sibelinne |  Kouřové signály
Většinou lidem přeju prostě dobrou noc, ale někdy, když mám pocit, že vím, co chtějí, aby se jim zdálo, přeju i hezké či zajímavé sny. A myslím tím bez výjimky: ať se ti zdá o tom, o čem chceš. A přeju si, aby mi to řekl taky, a občas se to i stane. Je to hezké gesto, když vím, že ten, kdo mi to přeje, také ví, o čem bych ráda snila. Bohužel, je to opravdu jenom gesto. Nemůže ovlivnit, o čem se nám bude zdát.

A právě v takovou chvíli bych strašně ráda měla nějakou mašinku, která by způsobila, že se mi bude zdát to, co chci. Samozřejmě bych ji nemohla používat pořád. Pokud se opravdu ve snu vypořádáváme s tím, co se dělo v bdělém stavu, co nás trápí, ať už vědomě či podvědomě, pak bych asi brzo zešílela, kdybych nenechala mozek dělat to, co má. Ale alespoň jednou za čas...No řekněte, nebylo by příjemné nechat si občas zdát místo naprostých šíleností, které sahají dál, než vaše pomyslná hranice absurdity či nočních můr něco příjemného? I když... občas se snad každému z nás zdá i příjemný sen, který není až tak šílený (bohužel se v takovém případě člověk obvykle probudí dřív, než by chtěl). Tak tedy spíš něco, co byste si sami vybrali? O čem třeba sníte přes den, ale chtěli byste to prožít i ve snu, kde by nebylo tak patrné, že to vytváříte vy, kde by to alespoň na chvíli bylo skutečnější. Nebo o něčem, co se reálně stalo, ale na co si dost dobře nevzpomínáte, znovu to prožít...

Říká se, že když před spaním na něco hodně intenzivně myslíte, bude se vám o tom zdát. Nevím, jak u vás, ale u mě to nefunguje. Už tolikrát jsem chtěla, aby se mi o něčem zdálo, tak moc, ale stále se mi zdají jenom šílenosti, jako například, že náš několik let mrtvý pes hledal jednu ze dvou částí našeho živého psa, který se prostě nějak rozdvojil. A to není zdaleka ten nejšílenější.

Občas bych dala nevím co za to, aby se mi zdálo to, co si sama vyberu. A samozřejmě, abych si to pamatovala :) Nemáte někdo mašinku na sny? Vyměním za okřídlenou tříkolku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bones1-Tamča Bones1-Tamča | Web | 14. března 2011 v 14:14 | Reagovat

:D to je dobré..druhá polovička psa :D :D :D ,ale tak mne to niekedy vynde ....čo chcem to sa mi sníva :-)

2 sibelinne sibelinne | Web | 14. března 2011 v 14:22 | Reagovat

[1]:

Tak to se máš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama