Ztráty a nálezy

21. března 2011 v 21:11 | Sibelinne |  Kouřové signály
Ve Ztrátách a nálezech končí různé věci: deštníky, klobouky, ale třeba i zubní protézy nebo urny. A ty ještě nejsou zdaleka největší výstředností. Jsou ale i věci, které se tam asi nikdy nedostanou. No řekněte, zvedli byste ponožku, která se válí na ulici a odnesli ji tam? Asi ne, že?

Včera jsem šla domů kolem jedné lavičky, na které ležela právě ponožka. Jenom jedna. Ani nevím, kolik osamělých ponožek jsem už viděla. Nebo třeba bot, bund... a různých dalších věcí, na které si teď nevzpomenu.

Pokaždé, když něco takového vidím, říkám si, zvlášť u těch polovin páru, jak se asi ocitly na místě, kde leží. Komu patřily? Jak se bez nich obejde? Zapomněl na ně nebo je tam prostě nechal? Vrátí se pro ně?


U některých se dá asi předpokládat, že ne. Například pro tu ponožku, co se válela na lavičce. Kde se tam vzala? Přece si někdo nedal ponožku do kapsy a jen tak ji tam nepoložil, když šel kolem. Nejspíš ji měl předtím na noze. Proč si ji sundal? Proč ji nevzal s sebou, aby ji usušil, vypral, zašil... Nebo proč tam nenechal obě, pokud už je nechtěl?

Větší záhadou než ponožky jsou ale boty. Nedávno jsem v koši v parku viděla pár bot v krabici. Nejspíš si majitel koupil nové a ty staré prostě vyhodil. Ale často se někde válí jen jedna bota. A já se zase ptám, proč jen jedna? Botu přece jen tak neztratíte, všimnete si, že ji nemáte. Upadla snad majiteli, který se procházel bos, když najednou začalo pršet, on se běžel schovat, a nestihl se pro ni vrátit? Nebo ji už nepotřeboval? Proč tam ale nejsou obě? Když nepotřebujete jednu botu, druhou asi taky ne.

No, mohla bych takhle pokračovat do nekonečna. Takovéto podivnosti řadím mezi záhady vesmíru, které mi asi budou věčně vrtat hlavou. A co vy? Zamýšlíte se někdy nad podobnými věcmi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama