Duben 2011

Tak přece

13. dubna 2011 v 19:06 | Sibelinne |  Krocení písmenek
To snad ani není možné! Měla jsem náladu, která je prostě... necharakterizovatelná. A jak se mi tak hlavou honily zmatené myšlenky, najednou to v ní zachrastilo, udělo cvak, a něco z ní vypadlo. Nemám tolik odvahy, abych tomu říkala báseň, je to prostě několik desítek písmenek poskládaných za sebou do slov.

Architektem pekla

10. dubna 2011 v 20:40 | Sibelinne |  Kouřové signály
...je tak trochu každý z nás. Jistě i vás už odmalička strašili tím, že když budete zlobit, přijdete do pekla. Ale jak takové peklo vlastně vypadá? A existuje vůbec?

Nejspíš to bude tak, že co člověk, to názor. Někdo existenci pekla a nebe popírá, někdo věří jen na jedno a někdo na obojí. Nejvíce se asi otázka existence pekla dotýká věřících, a je jedno jakého náboženství. Momentálně si nedokážu vybavit, že bych někdy slyšela o církvi nebo i sektě, která nevěří na peklo nebo očistec.

Co se týče podoby pekla, to je asi opravdu hodně individuální. Asi takový nejklasičtější popis je Lucifer, Satan nebo jak chcete, prostě kápo, čerti, možná démoni, a hlavně kotle na duše. To je spíš takové to pohádkové peklo. "Hezké" ztvárnění pekla jsem viděla například ve filmu Jak přicházejí sny nebo v seriálu Legend of the seeker, kde šlo spíš o podsvětí, ale to je v podstatě to samé. To už bylo jiné peklíčko, tam duše opravdu trpěly, a nebyli tam žádní čerti hrající mariáš.