Červenec 2011

Pro krásu se musí trpět... už od plenek?

28. července 2011 v 14:33 | Sibelinne |  Skřípu zubama
Vzpomínáte ještě na případ matky, která kvůli soutěžím krásy píchala své osmileté dceři botox? A víte, že to není až tak výjimečné? Tedy, možná ten botox je už trochu přehnaný, myslím spíš to, že matky trápí své děti kvůli takovým soutěžím naprosto otřesným způsobem. Ne že by jim sekaly ruce, ale...

Narazila jsem jednou náhodou na článek o dětských soutěžích krásy a nejdřív jsem si myslela, že na přiložených obrázcích jsou panenky. Omyl, byly to malé holčičky. Článek pojednával o pořadu Toddlers and Tiaras (batolata a čelenky), kde ukazují právě přípravu a průběh takových soutěží. Viděla jsem několik videí a nevěřícně jsem na to koukala. Matky (alespoň většinou), které samy obvykle byly... no, řekněme nevalného vzhledu, si tam zřejmě kompenzovaly své mindráky na malých dcerách (ale viděla jsem i pár chlapců, i když to je spíš výjimka). Jak jinak vysvětlit následující:

Fanatici všech zemí, vyližte si prd*l

26. července 2011 v 17:17 | Sibelinne |  Skřípu zubama
Varování: tento článek obsahuje sprostá slova.

K napsání tohohle článku mě inspirovaly události v Norsku. Nebudu se o tom příliš rozepisovat, určitě víte, co mám na mysli. A jestli ne, tak buďte rádi. Musela jsem se včera zeptat známé, proč tam ten idiot vlastně střílel, protože jsem nikdy nevydržela zprávy dokoukat/dočíst až do konce. Jsem na tragédie hodně citlivá, mám totiž nepochopitelný zvyk snažit se vžívat do lidí, kteří je prožili. A i když to ani zdaleka není to samé, i tak je to pořádně hnusný pocit.

Říkala jsem si, jak by mi asi bylo, kdyby mi někdo přišel říct, že mi takhle někdo zabil dítě. Nebo třeba i víc než jedno. Dospěla jsem k názoru, že bych se nejspíš zhroutila a skončila v blázinci. Myslím, že i když to hrozně bolí, člověk se dokáže se smrtí blízkého vypořádat snadněji, pokud jde o nehodu nebo přírodní katastrofu, které nešlo zabránit, než když mu ho zabije nějaký kretén jenom proto, že mu přeskočilo.

Došlo mi, jak moc nenávidím fanatismus jakéhokoliv druhu, ať už jde o náboženství, politiku nebo správnost receptu na tiramisu. Fanatici totiž mají neoddiskutovatelně sklony k násilí a jinému nepříjemnému chování. Ono stačí být fanatickým fanouškem nějakého herce či interpreta. Určitě je nepotěší, když za nimi fanoušci lezou až do domu nebo je zastřelí jenom proto, že se chystali vzít si osobu, která se dotyčnému fanouškovi nelíbila.

Tak to jsem teda nečekala...

16. července 2011 v 17:43 | Sibelinne |  Trocha kultury nikoho nezabije
...aneb Co je to neplánovaná akce

To je, když za vámi někdo přijde a řekne vám, že se máte rychle převlíknout a jet s ním na koncert. Přesně to se stalo včera. Někdy kolem deváté jsem seděla na verandě s notebookem v očekávání klidného večera, když přišel mamčin přítel Jirka, ať s ním jedu na Tři sestry.

Vážně jsem to nečekala, takže jsem na něj nejdřív hleděla jako sůva z nudlí, jestli to jako myslí vážně. Myslel. Nejsem zrovna skalní fanynka, ale hrají u nás v mé přítomnosti dost často na to, abych si je docela oblíbila. Neměla jsem moc času na přemýšlení, tak jsem prostě odložila notebook a letěla se převlíknout. Měla jsem na to asi tři minuty :D

Bylo to pro mě něco zcela netypického. Ani ne tak impulzivní jednání, to občas dělám, třeba u takových blbostí jako je sekání zahrady nebo procházka. Někdy se prostě rozhodnu třeba i uprostřed rozkoukaného filmu, že něco udělám a jdu. Netypické bylo spíš to, že jsem se opravdu jenom převlékla a do kapsy si dala mobil. Nic jiného jsem si nebrala. A to jsem bez kabelky jak bez ruky (teda, podle situace, při válení na zahradě ji s sebou vážně netahám :D). Nesnáším, když u sebe nemám peníze a doklady. Ale řekla jsem si, že jednou se to nezblázní a ejhle, ono se opravdu nezbláznilo.

Prvně trojrozměrně

14. července 2011 v 23:08 | Sibelinne |  Trocha kultury nikoho nezabije
Tak jsem dneska zase po sto letech byla v kině, poprvé na 3D a můžete hádat, na jakém filmu :)

No dobře, je myslím docela jasné, že na Harrym Potterovi. A až na pár drobností musím poslední díl pochválit.

UPOZORNĚNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST ČLÁNKU VYZRAZUJE DĚJ!