Prvně trojrozměrně

14. července 2011 v 23:08 | Sibelinne |  Trocha kultury nikoho nezabije
Tak jsem dneska zase po sto letech byla v kině, poprvé na 3D a můžete hádat, na jakém filmu :)

No dobře, je myslím docela jasné, že na Harrym Potterovi. A až na pár drobností musím poslední díl pochválit.

UPOZORNĚNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST ČLÁNKU VYZRAZUJE DĚJ!


Nejprve k 3D - slyšela jsem na to nějaké stížnosti, že to prý vadilo při scénách, které se odehrávaly v šeru. Za sebe říkám, že mi to tam nijak nevadilo. Dokonce se nedostavila ani očekávaná bolest hlavy nebo očí. Ani s kombinací s dioptrickými brýlemi nebyl problém. Obešla bych se i bez toho, ale líbila se mi ta plastičnost. Díky tomu jsem měla při smrti Voldemorta pocit, jako by ty kousky z něj létaly po kině.

Teď k tomu, co bych vytkla. Nebudu se zabývat změnami oproti knize, protože si pamatuju asi jenom jednu scénu, u které vím jistě, že to bylo jinak :D

Moc se mi nelíbilo, že spousta výrazných postav zemřela mimo obraz. Myslím, že by si zasloužily, aby jejich smrt byla vidět. Přece jenom nebyly úplně bezvýznamné. Ani mi jich díky tomu nebylo moc líto, a to v knize teda ano.

No a pak taky konec. Sice se to dalo očekávat, ale měla jsem chuť za to Rowlingovou uškrtit, když jsem četla knihu. Na druhou stranu, kdyby to tam nebylo, nevím, co bych tomu řekla. Ale ve filmu ty postavy vůbec nevypadaly starší, jenom tlustější :D

No a taky si říkám, že když v bance projeli tím zaklínadlem, co smaže všechna kouzla, jakto, že se všechno z Hermioniny kabelky nevyvalilo ven? Ta byla přece taky začarovaná.

Na další zápory si teď nevzpomínám. Možná později doplním.

Tak, a teď klady. Nevím, jestli bych to dala na první místo, ale první mě to napadlo - McGonagallová. Ta byla prostě úžasná. Moje nejoblíbenější zcéna z celého filmu je ta, kde vyvolávala kouzlem kamenné rytíře a jak pak s ostatními zabezpečovali hrad. A taky jak bojovala se Snapem. A že nechala zavřít studenty Zmijozelu do sklepení :D

A Snape je další, co chci vypíchnout. Když umíral, tak mi ho bylo docela líto, ale ještě mnohem víc, když si Harry prohlížel jeho vzpomínky. To, jak našel mrtvou Lily a že měl stejného patrona, mě opravdu hodně dojalo.

Souboje - hohó, ty se mi líbily :D Jak to všechno lítalo. Na jednu stranu mi bylo líto Bradavic a famrfpálového hřiště, na druhou se mi líbilo, jak to tam bouchalo :D A taky mi předtím bylo líto banky, ale aspoň se drak dostal ven, ten byl super. Z těch soubojů, které byly pořádně vidět, se mi nejvíc líbil ten McGonagallové se Snapem a paní Weasleyové s Bellatrix. No prostě boje byly úžasné a mnohdy to byla drsňárna. Já bych na to asi malé děti už nevzala, rozhodně žádná pohádka.

Co se mi tam tak ještě líbilo, hm... Jo! Duch Heleny, ta byla dobrá. Taky hořící komnata nejvyšší potřeby, baziliškova kostra, scény z banky Gringottových, Filch, když vyváděl, že studenti nejsou v postelích a snažil se uklidit bordel v Bradavicích koštětem :D Školník každým coulem. A taky Neville před tím a po tom, co padla ochranná bariéra kolem Bradavic. Když mě ještě něco napadne, připíšu.

Zkrátka nelituju, že jsem na to šla. Z filmů bych řekla, že se tahle část povedla asi nejvíc (nejspíš je dobře, že si knihu nepamatuju moc dobře :D) Klidně bych si to dala znovu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bones1 bones1 | Web | 14. července 2011 v 23:28 | Reagovat

juu...tak to je váážne dobré ,že?!...

2 sibelinne sibelinne | Web | 14. července 2011 v 23:28 | Reagovat

[1]: Ano, ano. Podle mě se povedlo.

3 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:33 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama