Tak to byl teda nářez aneb Within Temptation v Praze zazářili

22. října 2011 v 16:51 | Sibelinne |  Trocha kultury nikoho nezabije
Kdyby tu teď někdo byl, tak ho asi poprosím, ať mě štípne, protože mám pořád pocit, že se mi to jenom zdálo :D Koncert Withinů byl prostě božíííííííííííííí!


Cesta byla sice trochu zmatená (v jednu chvíli ve mně hrklo, jestli jedu vůbec ve správném vlaku :D) a trochu jsem bloudila, ale nic hrozného, po zeptání jsem to vždycky nějak našla.

Šimon (kamarád, co se mnou byl už loni na Tarje Turunen) a jeho kámarádka Bára čekali skoro u dveří, tak jsem šla za nimi. Sekuriťáci byli o dost hodnější než na Tarje. Říkali, že když budeme udržovat volnou uličku, tak nás tam nechají čekat. Kdybych přišla o něco později, už bych asi musela čekat za zátarasem o něco dál.

Popovídala jsem si i s Blackwish, kterou možná znáte z jejího blogu. Sympatická dívčina. A nějaký chlapík tam přišel s Sharoniným iphonem a točil nás. Ale i když jsem stála přímo před ním, mám podezření, že tam asi nebudu :( No, nevadí. Hlavní je, že jsem stála u dveří a jelikož jsem se poučila a jela později, nebyla jsem ani tak unavená jako loni. I když nožičky bolely, to jo :)

Když konečně začali někdy před sedmou pouštět, tak mi někdo přiskřípl vlasy ke dveřím, mám je totiž dost dlouhé. Bolelo :) Ale co bych pro WT nevytrpěla, že? Sekuriťáci sice tentokrát prohledávali (na Tarje neměli šanci, jak jsme se cpali :D), ale mě jenom tím stylem, že jeden poprosil, ať otevřu tašku, nakoukl dovnitř a nechal mě jít. No, jít... Letěla jsem po schodech jak splašená a doufala, že se nepřizabiju :D

Díky tomu, že jsem stála tak blízko u dveří, jsem byla V PRVNÍ ŘADĚ! Pořád tomu nemůžu uvěřit. Nejspíš budu na pár fotkách, možná i na nějakém videu, měla jsem perfektní výhled a stála jsem jenom kousek bokem od mikrofonu. Jediná nevýhoda byla ta, že jedny repráky byly kousek ode mě, takže ještě teď neslyším na pravé ucho úplně stoprocentně. Příště špunty :D

O předkapele se moc rozepisovat nebudu. Řeknu jenom, že hráli celkem dobře, akorát zpěvák působil malinko úchylně :D No, ale kvůli předkapele jsme tam nebyli, že?

Takže k WT: až na ne úplně perfektní ozvučení hráli opravdu neuvěřitelně! A Sharon byla dobře rozezpívaná a působila ještě sympatičtěji než na videích. No jo, video nikdy nemůže nahradit realitu. A taky jí to neuvěřitelně slušelo. Měla černé kalhoty, super boty a krásný korzet, který občas něčím doplnila. Nejdřív takovým bílým... kabátkem? Tak by se to snad dalo nazvat, a pak něčím, co trochu připomínalo čarodějnický hábit :D Ale ona je ten typ, kterému sluší asi všechno.

A vůbec, všichni byli úžasní. WT prostě umí udělat show, takže to byl bombastický zážitek. Asi nemusím říkat, že jak začali chodit na podium, mohli jsme si vyřvat hlasivky :D Také měli úžasné logo a promítali jednak oficiální krátké filmečky a klipy nebo něco jiného.

První písnička (po promítnutí filmečku Mother Maiden) byla tuším Shot in the dark. Jestli se mýlím a byli jste tam, můžete mě v komentářích opravit. Pak hráli kromě písniček z nové desky i nějaké starší pecky. Zahráli i několik mých hodně oblíbených. Jsem moc ráda za Lost, kterou jsem opravdu chtěla slyšet živě, a z těch starších třeba Our solemn hour, Angels, Stand my ground, What have you done nebo The howling, což byla první písnička, kterou jsem od nich znala. Jenom škoda, že nehráli i Jillian. Během koncertu nám Sharon několikrát přenechala mikrofon a byly i ručičky :D Kdo zná WT, ten ví. Kdyby nebyly, asi bych pocítila mírné zklamání. To k ní prostě patří.

Zpívala jsem z každé písničky alespoň kousek a taky jsem dost ječela, takže jsem ráno malinko chraptěla. Ale ono to ani jinak nešlo. Při takovém zážitku je člověku prostě zase na chvíli čtrnáct :D Zvlášt, když se Sharon asi třikrát koukla mým směrem a jednou asi na vteřinku přímo na mě! A mám takový pocit, že i Mike.

Asi nejlepší ale bylo, když Sharon na konci slezla z podia a podávala ruce! Nejdřív kousek přede mnou zahnula a šla na opačnou stranu, to jsem byla hodně zklamaná, ale pak se naštěstí vracela a já jsem se jí mohla dotknout! Už chápu, proč ty malé holky na koncertech tak vyvádí :D Bylo to, řekla bych, o něco lepší než Tarja (kromě ozvučení) a jenom málo věcí může být lepších než Tarja. Ani nevím přesně v čem, i když asi ta první řada v tom hrála nějakou roli :D

A kromě těch úžasných faktů, že jsem stála v oné první řadě a dotkla jsem se Sharon, mám ještě Mikovu paličku! Musela jsem se o ni přetahovat, ale mám ji. A otlučenou, takže s ní určitě hrál. Tímto chci slečně vedle mě poděkovat, že mi ji nakonec přenechala. Můj první suvenýr z koncertu.

Celý zážitek ještě umocnilo to, že když jsme šli na metro, byla mlha, a jak do toho svítily lampy, bylo všude takové naoranžovělé světlo. Třeba věž veletržního paláce vypadala opravdu krásně. Ale to nebylo nic proti jednomu kostelu, který v té prosvětlené mlze vypadal, jako by stál někde v Paříži. A měl kolem sebe ještě takovou pěknou malou zahrádku.

Procházeli jsme i kolem Vltavské a zavzpomínali jsme si, jak jsme tam byli před rokem na Tarje. Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Tohle jen tak něco nepřekoná. Opravdu hodně doufám, že na ně ještě někdy budu moci jít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Faith Faith | Web | 24. října 2011 v 17:48 | Reagovat

Závidím!! Já mám debilní rodiče, a musím být každej den v šest večer doma (to že mi je skoro 18 je nezajímá).. Takže jsem jet nemohla :((

2 Endaria Endaria | Web | 24. října 2011 v 22:01 | Reagovat

Tak za a - mám ofocený playlist, takže se pak mžeš kouknout.
A za b - ... za tu paličku tě nemám ráda, ale vím, jakou jsem měla radost ze své první paličky, takže... není zač:P Mě to štve spíš z toho důvodu, že kytarista (co těď ale nevím, jak se jmenuje, ten spíš na naší straně:)) mi chtěl hodit trsátko, pořád na mě koukal a já ho prosila, že už to vypadalo, že mi ho hodí, ale když viděl, že "mám" paličku, tak šel házet na druhou stranu:D Ale co, no, poštěstí se jindy. Já mám zase fotku a podpis Sharon:P

A v uchu mi píská doteď. Nazvučení bylo perfektní, to ta první řada zkresluje. Takže ano, příště špunty, pak je ten zvuk i čistší:D

3 sibelinne sibelinne | Web | 25. října 2011 v 14:36 | Reagovat

[2]: Tak to jsi ty :D Fakt dík za tu paličku. Ani bych nevěřila, že se o ni budu schopná tak tahat :D Ale já zatím z koncertu neměla nic. Ani podpis, fotku, cokoliv. Tak aspon, že něco jiného máš.

4 sibelinne sibelinne | Web | 25. října 2011 v 14:37 | Reagovat

[2]: Jinak ten kytarista na naší straně, to byl asi Stefan (ten s vlasama bez čepky). A fotku setlistu už jsem našla jinde, ale dík.

5 Endaria Endaria | Web | 25. října 2011 v 16:44 | Reagovat

[3]: Jak tahat? Vždyť jsem jí hned pustila! :P

6 sibelinne sibelinne | Web | 25. října 2011 v 18:32 | Reagovat

[5]: No, ale chvilku jsem se tahat musela :D

7 sibelinne sibelinne | Web | 25. října 2011 v 18:43 | Reagovat

[5]: Ber to tak, že dřív bych asi byla "ta hodná" a hned to přenechala, takhle jsem se o to aspon snažila :) Sama sebe jsem překvapila.

8 Elemona Elemona | Web | 26. října 2011 v 11:03 | Reagovat

Mno, hezky sis to užila :-) Věřím, že to bylo zajímavé...
Jednu chvíli jsem přemýšlela o tom, že bych taky jela, ale nakonec jsem i trochu ráda, že jsem nejela... Nebylo mi zrovna dobře a bylo by to dost komplikované... Ale věřím že to bylo hezké. ;-)

9 sibelinne sibelinne | Web | 26. října 2011 v 11:32 | Reagovat

[8]: Hezké je dost slabé slovo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama