Krása, která bere dech

2. listopadu 2011 v 22:38 |  Galerie
Dnes jsem na Google+ narazila na norského fotografa jménem Terje Sorgjerd a byla jsem v úžasu. Nejen, že má na svém profilu nádherné fotografie přírody, ale našla jsem tam i několik videí. Vznikala během několika dnů. Je to takový sestřih. Videa navíc doprovází krásná hudba, která ještě dotváří dojem.

Když jsem na ta videa koukala, měla jsem alespoň na chvíli pocit, že celý svět není zkažený, ale pořád existují nádherná a člověkem nezničená místa klidu a neuvěřitelné krásy. Nevěděla jsem, jestli se mám spíš smát nebo slzet. V takové chvíli člověk zapomíná na to zlé, co se na Zemi děje a dává mu to jistou naději.

Doporučuji videa pustit se zvukem a na celou obrazovku.

První bylo natočeno mezi 4. a 11. dubnem 2011 ve Španělsku na hoře El Teide:
Druhé vznikalo mezi 29. dubnem a 10. květnem 2011 v ArktiděU třetího nevím, kdy bylo točeno, ale trvalo to týden. Můžete na něm vidět auroru borealis neboli polární záři. Doplňující informace v popisku na youtube:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 15. listopadu 2011 v 14:47 | Reagovat

To je... Já nemám slov. Tak kouzelné a něžné, to se nedá popsat, jaký z toho mám pocit... Jak tohle může někdo natočit. Vim, že jak to teď píšu vypadá to jako by to ve mně nic nezanechlo ale opak je pravdou. Já tomu nemám nic co vytknout...Mam z toho takové zvláštní pocity. Jako sen, ale přitom je to skutečnost. Když vydím ta velkoměsta a sama bydlím v Praze. Každý den vydím jen auta, dým a auta, je to po tom všem překrásné...Opravdu nevim, jak se vyjádřit!

2 sibelinne sibelinne | Web | 15. listopadu 2011 v 20:22 | Reagovat

[1]: Tak nějak jsem to měla taky. Jsem si říkala, že v tomhle hnusným světě jsou ještě alespon takhle krásná místa. Sice ve městě nebydlím trvale, ale trávím tu většinu týdne. Výfukové plyny, kuřáci, poplivané a ptáky podělané chodníky, beton, auta... fuj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama