Že já tam vůbec chodila

20. prosince 2011 v 18:21 | Sibelinne |  Skřípu zubama
Mám už asi dva měsíce problémy s bolestí břicha, hlavně v noci. Nemůžu kvůli tomu nic pořádného dělat ani spát. Hodně nerada chodím po doktorech, takže tam jdu jen pokud je to nevyhnutelné. Tohohle už jsem ale měla dost, takže jsem ráno zašla za mojí doktorkou.

Jelikož jsem opravdu dlouho k doktorovi nemusela, tak jsem byla pořád nahlášená u dětské, ale sestra mi řekla, že je jí líto, ale doktorka může brát jenom do 19 let. Takže mě poslala k doktorovi vedle, který je pro dospělé. No, nevadí, je to sice nezvyk, ale jednou to přijít muselo a nový doktor i sestra byli fajn.

Popsala jsem doktorovi, co mě trápí, prohmatal mě... a zjistil, že mě bolí pravá strana břicha, což mám už roky, ale kromě občasného zabolení s tím nikdy nebyl žádný problém. Hrozně mě "potěšil", když mi řekl, že si mám ještě dneska zajet do Šumperka do nemocnice na chirurgické vyšetření.


Umíte si asi představit, jak se mi chtělo, ale musela jsem. Nejdřív jsem myslela, že budu muset jet autobusem a hledat nemocnici, nakonec se přihlásily tři odvozy, takže aspoň tohle bylo vyřešené. Sice chvíli trvalo, než jsme to tam našli, ale dohledali jsme.

A pak to začalo. Prohmatání, měření tepu, měření teploty, jedno vyšetření, co ani zmiňovat nebudu, a poprvé v životě mi brali krev (navzdory tomu stále neznám svou krevní skupinu, paráda). Nebála jsem se bolesti (i když to bolelo docela dost), ale nesnesu už jenom představu žíly a jehly, oboje najednou je příšernost. Musela jsem pro jistotu zavřít oči a otočit hlavu na druhou stranu. Nejdřív to brala z levé, ale pořád jí to nějak nešlo. Tak přešla na pravou, super. Takže mám opíchaný obě ruce. Pak mě poslali na ultrazvuk a potom ještě na rentgen. Celou dobu jsem měla pocit, že se zaměřují na tu pravou stranu a asi vůbec nepochopili, proč jsem vlastně přišla.

Pak mi řekli, ať počkám na výsledky, tak jsem čekala. Nejdřív jsem byla v klidu, pak na mě začínala přicházet nervozita, co mi proboha můžou najít, jestli si mě tam třeba nenechají... Pak jsem z nudy začala hrát hru na mobilu a trochu jsem se uklidnila, ovšem to čekání bylo strašné.

Konečně si mě po třech hodinách zavolali, že už jsou výsledky z laboratoře. A řekli mi, že mi vlastně nic není, že jsem v docela dobré kondici, žádný zánět, slepák to taky není... Doporučili mi sice zajít na gyndu, ale tam už fakt nejdu. Ovšem nedozvěděla jsem se ani slovo o tom, kvůli čemu nemůžu spát. Takže jsem strávila celý den po doktorech, abych zjistila, že to, kvůli čemu jsem tam ani nebyla, není vlastně zjistitelný problém, a o tom, co mě trápí, vím zase houno. Takže se moc těším, až mě zase v noci začne bolet břicho, budu skučet, nevyspím se, a nebudu vědět, co to vlastně je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:33 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama