Tarja Turunen 13. 1. 2012 ve Zlíně 2/2 - Koncert

15. ledna 2012 v 22:13 | Sibelinne |  Trocha kultury nikoho nezabije
Jak jsem psala v předchozím článku, byla jsem zase v první řadě, jen tentokrát ne krásně uprostřed, ale nalevo od podia. Ovšem díky tomu jsem viděla Tarju přicházet a naštěstí během koncertu dost často chodila na naši stranu. A dívala se několikrát naším směrem a mám pocit, že jsme se i střetly na chviličku očima. A mrkla na nás :D Ale to trochu předbíhám.

Nejdřív pár slov k předkapele. Byli to nějací Italové, Hollow Haze nebo tak nějak se jmenovali. Podle mých zkušeností se předkapely dají přetrpět, ale sama bych si je nepustila. Tohle byl taky ten případ. Hráli celkem poslouchatelně, ale můj vyhledávaný styl to není. Alespoň jsem si na nich mohla vyzkoušet ucpávky, které jsem si tentokrát vzala :D (po WT jsem ještě asi dva dny neslyšela stoprocentně). Jak jsem předpokládala, slyšela jsem docela dobře, jen to bylo o trochu tišší než jsem chtěla, takže na Tarju už jsem měla jen jednu. To jsem pak slyšela dobře a měla aspoň jedno ucho funkční :D Repráky totiž visely přímo před námi. A kromě nich ještě před podiem visela jakási průhledná černá látka a na ní byla Tarjina tvář.

Kolem deváté už jsme napjatě čekali, kdy se objeví Tarja a spol. a pár minut na to už konečně začali přicházet. Když jsem zahlédla Tarju, jak leze na podium v masce, byla jsem nadšená. Jak maska (která z mého pohledu vypadala trochu jako losí parůžky :D) slibovala, první píseň byla Anteroom of Death. Nevěřila bych, že ji uslyším naživo. A takových překvapení bylo během večera ještě pár.Jak je známo, Tarja se snaží fanoušky minimálně pozdravit v jejich rodném jazyce a ani tentokrát nezklamala. A kromě pozdravu řekla ještě něco dalšího. Někdo její češtinu zdrbl, ale až na to, že Zlín vyslovovala spíš jako Slin, bych řekla, že byla dost dobrá :) Bylo to od ní hezké. A vůbec byla na nás moc milá. Říkala, že je opravdu ráda zpátky ve Zlíně a děkovala jak nám, co jsme tam ten večer byli, tak těm, kteří tam pro ni byli už tenkrát poprvé. Taky říkala, že vypadáme krásně a musíme to vědět :D Nakonec nás ještě prosila, ať se navzájem máme rádi a pomáháme si a ať vášnivě milujeme hudbu, protože je to důležité.

Nebudu vám sem vypisovat celý setlist, ani si ho nepamatuju, a kdo chce, ten si ho nějak najde :) Vypíchnu hlavně písničky, ze kterých jsem byla nejvíc nadšená. Hrozně jsem chtěla, aby zahrála Rivers of lust a dočkala jsem se! I když jenom asi půlky v akustické části koncertu. V té zazněla i další z mých milovaných (i když to jsou skoro všechny :D), a to Sing for me. Z čeho jsem ale byla nejvíc vedle, byly dva momenty: první, když se rozezněl začátek... držte si klobouky... Phantom of the opera! Měla jsem neuvěřitelnou radost, že to uslyším živě. Role Fantoma se zhostil zpěvák z předkapely a vůbec ne špatně. Druhý takový moment byl, když jsem uslyšela úvod Nema. Z toho byl vedle celý sál :D K perfektnímu setlistu už chyběl asi jenom Wishmaster. A abych nezapomněla, Mike měl zase svoje strhující sólo. Jak ten to dělá, že mu ty paličky nevypadnou... Bylo mi ho docela líto během akustického setu, kdy chudák opuštěně seděl u bicích a jenom si párkrát bouchl :D

A také jsme byli svědky skoro až historického okamžiku (alespoň pro Tarjiny fanoušky :D). Jako vůbec první koncertní publikum jsme měli možnost slyšet naživo dvě nové písničky z Tarjina chystaného alba. Světová premiéra, jupí :) První písnička se jmenovala Into the sun a bude to jedna z mých oblíbených. Pomalá a krásná. Docela by zapadla do WLB. Druhá měla název Never enough a byla naopak rychlejší. Taky se mi líbila, ale ta první asi víc.

Kromě úžasné hudby měla Tarja i úžasné oblečení. Pamatuju si dvoje černé šaty (jedny vypadaly, jako by měly křidýlka a druhé s krásnou velkou sukní) a hlavně jsem tentokrát viděla nejen Bílý, ale i Černý kostým. Však vy víte, které. A jestli ne... sakra, musíte vědět, které myslím :D

Ať si vědci tvrdí, co chtějí, ale čas prostě neběží stejně. Zatímco čekání bylo nekonečné (a to jsem čekala zatím nejkratší dobu), koncert utekl strašně, ale strašně rychle. Měla jsem pocit, že uběhlo sotva půl hodiny a už byl konec. Ale i když byl jinak den dost na houby, Tarja ani zbytek kapely nezklamali a byli zase naprosto úžasní. Doufám, že je ještě uvidím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Catherina Catherina | Web | 15. ledna 2012 v 22:24 | Reagovat

Ahoj, mrkni na muj web

2 sibelinne sibelinne | Web | 15. ledna 2012 v 22:29 | Reagovat

Nemrknu. Člověk má radost, že mu někdo okomentoval článek, a najde zase jenom spam.

3 Deathgirl Deathgirl | Web | 16. ledna 2012 v 22:07 | Reagovat

Tak to musel byť super koncert :) Závidím :D Možno pôjdem v piatok do Bratislavy :)

4 Usylmä Usylmä | Web | 17. ledna 2012 v 21:05 | Reagovat

Dívala jsem se na videa ze Zlína a muselo to být fakt skvělé :D Kdyby Tarja i v Pardubicích hrála Nemo, tak bych si asi radostí vyřvala hlasivky :-D

5 sibelinne sibelinne | Web | 17. ledna 2012 v 21:59 | Reagovat

[4]: No já když jsem slyšela první tóny, tak mi úplně srdce poskočilo. Kamarád byl i v Pardubicích, ale prý byla Tarja nějaká nemocná, chudina.

6 froya froya | Web | 9. února 2012 v 21:54 | Reagovat

Sakra! Jak já bych tam ráda byla..Pátek třináctého a ještě k tomu Tarji koncert. Bože! Ale z jedné strany jsem i ráda, že jsem tam nebyla..Když to teď vidím - nedávno jsem si pouštěla Phantoma, když byla ještě s Nightwish, ano mám namysli ten poslední koncert "End of era" (jak to teď všeci nazývají) a brečela jsem jak stará kráva (omlouvám se za tak nevhodná slova, ale jinak se to vyjádřit nedá..). Wishmastera a Kingslayera naprosto zbožňuju a naprosto přesně vím, jaké dva kostými (černý a bílí) myslíš :)

7 sibelinne sibelinne | Web | 10. února 2012 v 11:39 | Reagovat

[6]: No, ten koncert se opravdu jmenoval End of an era a bylo to dost přiléhavé. Já jsem ale naštěstí žádnou velkou nostalgii při Phantomovi ani Nemovi nepociťovala. Byla jsem prostě nadšená, že je slyším živě. Možná je to částečně tím, že jsem NW začala poslouchat až po odchodu Tarji, takže mě to tak nevzalo, jako kdybych je poslouchala předtím, než odešla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama