Srpen 2012

Cítím to ve vodě. Cítím to v půdě. Cítím to ve vzduchu.

31. srpna 2012 v 14:53 | Sibelinne |  Kouřové signály
Podzim je tady. Nebo alespoň za dveřmi. Ještě včera jsem se sice koupala v bazénu, ale voda už byla docela studená a nebylo to ono. A dnes... sedím tu v mikině, dlouhých kalhotách a popíjím horký grog.

Je sice teprve konec srpna, ale už pár dnů mám lehce podzimní náladu. Když jsem byla v lese, už mi pod nohama šustilo první spadané listí. Lípy a habry to pomalu vzdávají.

Mám babí léto ráda. To období, kdy se léto ještě úplně nevzdalo vlády, ale podzim už se třese, až usedne na trůn. Líbí se mi ta část roku, kdy se příroda halí do náherné barevné róby, ale ještě je občas teplo a člověka to láká jít ven.

Co už tak ráda nemám, jsou plískanice, kaluže a bahno "plnohodnotného" podzimu. A taky "podzimní deprese". No, já je mívám celý rok, takže je vlastně fuk, co je za období. Je ale fakt, že mě někdy počasí šíleně ovlivňuje, a tak se už jenom ranní pohled z okna může postarat o pěkně špatnou náladu.

Občas je ale i tahle část podzimu fajn. Tedy, pokud nikam nemusíte a máte možnost si zalézt někam do tepla, popíjet něco horkého a třeba zachumlaní pod dekou poslouchat nějakou příjemnou hudbu. Nebo si číst.

Být či nebýt máma?

20. srpna 2012 v 13:32 | Sibelinne
Aktuální téma týdne mi padlo do noty. Nebudu tu psát o svém vztahu s mámou, stejně to nikoho nezajímá, ale právě jsem se nad dvěma články neskutečně rozčílila. Upozorňuju, že tohle není pro slabší povahy. Já sama jsem měla co dělat, abych totálně nevybuchla.

První článek byl tento: Znásilněná žena nechtěné sperma vypudí, šokoval americký politik. Nějaký chlap, který je přísným odpůrcem potratů, tam tvrdí, že k otěhotnění při znásilnění dochází jen zdřídka, protože žena to dokáže nějak sama zastavit, když chce. Asi chlapec upadl na hlavičku.

Druhý, daleko horší byl tenhle: Číňanka donucená k potratu v sedmém měsíci dostala odškodné. Abych věděla, o čem tady píšu, přinutila jsem se ten článek dočíst. A jeden, na který odkazuje. Tuhle ženu donutili k potratu kvůli politice jednoho dítěte. Neměla na zaplacení pokuty za další porod. Prý ji chytli za ruku, donutili podepsat a injekci píchli dítěti přímo do hlavy. Když se na internetu objevila její fotka s mrtvým plodem, úřady se prý omluvily, několik úředníků bylo potrestáno nebo vyhozeno a rodina dostala odškodné. Jako by peníze mohly nahradit mrtvé dítě nebo alespoň zmírnit bolest.

Co je ještě horší, další Číňanku donutili k potratu v osmém měsíci! A to pozor, ona dokonce zaplatila tu pokutu. Odvlekli ji do nemocnice a jako té první jí proti její vůli dali injekci a ona porodila mrtvé dítě.

V podstatě chápu, proč Číňané chtějí kontrolovat porodnost, ale hrozně, hrozně se mi ta jejich politika nelíbí a ty jejich metody jsou odporné. Co je to proboha za zrůdy, že nutí ženy k potratům zdravých dětí a neštítí se to udělat ani v tak pokročilém stádiu? Je mi z tohohle světa čím dál víc na blití.