Cítím to ve vodě. Cítím to v půdě. Cítím to ve vzduchu.

31. srpna 2012 v 14:53 | Sibelinne |  Kouřové signály
Podzim je tady. Nebo alespoň za dveřmi. Ještě včera jsem se sice koupala v bazénu, ale voda už byla docela studená a nebylo to ono. A dnes... sedím tu v mikině, dlouhých kalhotách a popíjím horký grog.

Je sice teprve konec srpna, ale už pár dnů mám lehce podzimní náladu. Když jsem byla v lese, už mi pod nohama šustilo první spadané listí. Lípy a habry to pomalu vzdávají.

Mám babí léto ráda. To období, kdy se léto ještě úplně nevzdalo vlády, ale podzim už se třese, až usedne na trůn. Líbí se mi ta část roku, kdy se příroda halí do náherné barevné róby, ale ještě je občas teplo a člověka to láká jít ven.

Co už tak ráda nemám, jsou plískanice, kaluže a bahno "plnohodnotného" podzimu. A taky "podzimní deprese". No, já je mívám celý rok, takže je vlastně fuk, co je za období. Je ale fakt, že mě někdy počasí šíleně ovlivňuje, a tak se už jenom ranní pohled z okna může postarat o pěkně špatnou náladu.

Občas je ale i tahle část podzimu fajn. Tedy, pokud nikam nemusíte a máte možnost si zalézt někam do tepla, popíjet něco horkého a třeba zachumlaní pod dekou poslouchat nějakou příjemnou hudbu. Nebo si číst.Podzim má pro mě jakési kouzlo. Možná je to podobné jako se západem slunce. Nějak se mi líbí ta chvíle, kdy den pomalu končí, ale ještě je trochu světlo. Všechno se zdá tak nějak klidnější.

Kromě raného podzimu mám asi stejně ráda začátek jara, kdy se příroda probouzí, raší listí a všechno se začíná zase zelenat. Ale jaro je už pro letošek dávno pryč a před námi je podzim. Barevné listí. Ranní mlhy. Poletující pavučinky. A hodně, hodně horkého čaje :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama