Vyprávění o výpravě

4. září 2012 v 18:30 | Sibelinne |  Zážitník
To bylo dneska dobrodrůžo. Vydala jsem se prozkoumat zas další kousíček světa. Kousek od Kramolína, kde momentálně peleším, jsou dvě elektrárny - Dukovany a Dalešice. Dalešická elektrárna je od vesnice kousíček, chodím k ní docela často, ale nikdy jsem nebyla až dole. Až do dneška.

Šla jsem serpentinamovitou cestou až dolů a konečně jsem ji viděla taky zespodu a ne jenom z hráze. Kolem cesty jsou pěkné lesy a viděla jsem i srnce.

Dole na jakési betonové zdi, která asi brání svahu v rozpadání, byla taková břidlicová... obrazec a cosi, co vypadalo jako velký umělý piškot. A u brány elektrárny je posezení pro turisty a nějaká... no, říkejme tomu expozice. Prostě cosi z betonu a do toho asi uřezané kusy obrovských trubek a mezi tím cestičky z břidlice. V jedné té trubce bylo cosi jako kulatý stůl :) Možná si tam někdy půjdu číst. Ono to hučení elektrárny je takové monotónní, takže ani moc neruší a je tam hezky.Když jsem šla dál, tak cestička vedla přímo do vody pod elektrárnou. Naštěstí tam narozdíl od přehrady nebyla tak hnusně zelená voda, takže jsem si trochu omočila nohy. A zbytek cesty jsem si připadala jak hobit na výpravě.

Nejdřív jsem šla s chlupatýma nohama kousek bosky, aby mi uschly, a pak jsem si o kus výš chtěla zkrátit cestu, takže jsem to vzala do kopce... v sandálech. Bylo to dramatické. Podjížděly mi nohy, párkrát se nebylo čeho chytit, jednou jsem vážně myslela, že sletím, hlína se sesouvala, kameny uvolňovaly... Uf. No, nehty jsem pak taky měla jak ten hobit.

Když jsem se přece jen vydrápala nahoru, navštívila jsem svůj malý Lothlorien (jedno místo, které mi ho připomíná). V podvečerním světle to vypadalo nádherně. No a protože jsem nešla po "hlavní" cestě, ale po odbočce a mezi stromy, vylezla jsem úplně jinde, než jsem čekala. Ale aspoň už vím, kam to vede a objevila jsem další cestu na průzkum :)

Jo a málem jsem skončila ohlodaná od hmyzu. Dokonce jsem si pár exemplářů donesla i do baráku. A jeden suchý list mi cestoval ve vlasech. No, snad jsem si nedonesla taky nějakou přísavku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama