Nepijte jen s Mírou, přiberte rozum

16. října 2012 v 11:27 | Sibelinne
Jakkoli může být příjemným společníkem, při konzumaci alkoholu se příliš nespoléhejte na Míru, ale spíš na rozum. Míra se totiž občas posouvá a posouvá, až nakonec zjistíte, že sedí támhle s tou hezkou slečnou u stolu na konci hospody. No a následky si jistě umíte představit.

Mně osobně se ještě nestalo, že bych ráno měla kocovinu, "vokno", že bych po chlastu zvracela, tančila na stole, případně skončila pod stolem. Maximálně mi bylo špatně, ale to bylo nejspíš taky z přežrání, jelikož ve větším než malém množství (ale u mě to pořád nejsou žádné hektoliry) piju asi jenom na oslavách. A jsem fakt ráda. Nepovažuju to za něco, čím by si člověk "měl aspoň jednou projít", jako že i s takovým názorem už jsem se setkala.U mě se opilost projevuje buď tak, že jsem veselejší a třeba i začnu tancovat (na podlaze :)), nebo se naopak utlumím, chce se mi spát a občas upadám do deprese. Naštěstí ale nebývám agresivní. A to je právě jeden z "šutrů úrazu" konzumace alkoholu. Spousta lidí totiž ano.

Snad nemusím nikomu říkat, že nemá opilý řídit a vyvádět psí kusy. Někteří to vědí a sami to dodržují, no a těm co ne, to asi stejně do hlavy nevtluču. Ale prosím vás, strašně moc vás prosím, když víte, že po chlastu býváte protivní a někdy opravdu až agresivní, tak se zkuste trochu ovládat. Aktivujte rozum a třeba si i toho Míru přivažte řetězem k noze. Kdo pak má ty náladičky snášet?

Bohužel mám zkušenosti s tím, jaké to je žít s někým takovým. Tihle lidi jsou často tak nějak "dva v jednom". Za střízliva a když mají dobrou náladu jsou v pohodě, milí, ochotní... no a když náladu nemají a dají si navíc pár panáků, tak začnou řvát, hádat se, používat argumenty jak děcko ve třetí třídě a říkají něco, čeho pak později litují. Nebo by aspoň měli litovat. Někdy se na to zapomene, ale kolikrát může někdo v tomhle stavu vypustit z "huby" něco, co už nejde vzít zpátky a může to i dost pošramotit vztahy s okolím.

Takže - Míra je sice fajn, ale nespoléhejte vždy jen na něj a berte s sebou do hospody taky mozek. Prosím vás. Střízliví vám budou vděční a vaše hlava, případně jiné části těla, nejspíš taky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elemona Elemona | Web | 17. října 2012 v 21:59 | Reagovat

Také mám hodně špatné zkušenosti s opilci. Téměř po celý život mě štvou a znám jen jediného člověka, na nějž opilost působí kladně (má lepší náladu než obvykle). No a nedávno jsem jela vlakem, ve kterém byl i děsně opilý, drzý a protivný opilec, který nejenže jel na černo, ale ještě si tam v klidu vykuřoval... Div, že ho průvodčí nevyhodila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama